^Zpět
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

NOVINKY - NEWS

PSI - MALES

FENY - FEMALES

FOTO-VIDEO GALERIE

ČLÁNKY - ARTICLES

O nás

 

Rotvajlery chováme od roku 2003 tedy již 15 let.

Krmíme 12 let syrovým masem tzv.BARF.

Se svými psy jsem složila celkem 33 zkoušek z výkonu(ZM,ZZO,ZVV,ZPO,IPO3,FPr2,SchH/VPG2)

Arlet z Polednova dvora:ZM,ZVV1,ZPO1,ZZO,IPO3,SchHA/VPG,SchH/VPG2,

April Berix: 2xZM

Begon z Rýchorských vrchů:IPO3,ZM,ZVV1,SchHA/VPG, SchH/VPG2

Ezra Monty Black: BH,ZM

Enzo Monty Black:IPO3,ZM,BH,IPO-V,FPr2,

Hessi Monty Black:ZM

Mo Urbacher Höhe.BH

Quina MOnty Black:BH

V roce 2007 jsem se s naší Arlet zúčastnila i Mistrovství světa RTW  IFR IPO3.

Snažíme se o chov pracovní linie RTW .

NAŠÍ CHOVATELSKOU STANICI MONTY BLACK JSME ZALOŽILI V ROCE 2003 DÍKY NAŠÍ PRVNÍ FENCE ROTVAJLERA - ARLET Z POLEDNOVA DVORA

A JAK TO VŠECHNO BYLO nebo spíše začalo? 

S mým manželem jsme měli asi 9 let jednu fenku Springeršpaněla, která nepřijala do naší rodiny náš nový přírůstek, dceru Nikolku. Co jsem přišla z porodnice, nastaly problémy, dcera si fenku nemohla ani pohladit a tak jsem to vydržela pouze rok.Pak jsme, po dlouhém váhání ,tuto fenku dali bratrovi mého manžela, který neměl děti a tam se měla jako u nás dříve a byla spokojená , kde dožila. Moc nás to mrzelo, přece jen 9 let je dlouhá doba na to,  aby jste si zvykli a najednou nemáte psa. No a tak jsme se jednou, asi po roce, rozhodli, že si pořídíme nového psa.
Nejdříve jsme chtěli Rhodézského Ridbega nebo Mastina , ale manželovi se také jako mě líbil Rotvajler. Hlavně pro jejich výraz.

Tak jsem začala číst plno publikací a článků na téma chov Rotvajlerů a usoudila jsem, že bude mnohem lepší, i proto, že máme dítě,mít psa, který má rodokmen kvůli předpokládané povaze předané od rodičů.A tak jsem se každý den pídila po nových štěňatech i na internetu, až jednou jsem zavolala na tel.číslo do okresu Pardubice konkrétně do Holic u Pardubic p.Polednovi. Štěňata byla ještě volná . Tak jsem si ihned jedno štěně zamluvila i když jsem ho neviděla. Riskla jsem to.
Když jsme si přijeli pro fenku, byla strašně příjemná, ihned se na nás přišla podívat a očuchat s ostatními štěňaty a hlavně, šla k naší malé dcerce a to bylo pro mě rozhodující. Vybrala jsem si. Když jsme chtěli odjet a vzít si fenku do ruky, najednou se ještě obrátila a běžela k svojí mamce jako by se chtěla ještě rozloučit a pak hurá do nového domova.

A tak tedy od srpna roku 2002 jsme měli naší první Rotvajlerku :

 1.“ARLET Z  POLEDNOVA DVORA“. její otec je HAPPY HOLUBÍ DUM a matka MERY RELAY CS.

Jako štěně,které bydllela s námi v paneláku v bytě 1+4 , kde se chovala strašně super. Rychle se naučila venčit venku, takže těch loužiček bylo docela málo, spala 8 hodin přes noc a co je hlavní,skoro nic nezničila. Pouze se dostala na zoubek proutěné rohožce a hračkám, které ukradla mojí dceři. Když jí začalo být tak půl roku šla jsem se zeptat na náš cvičák, zda mě vezmou, no a už to bylo. Nikdy jsem si nepředstavovala co je to za dřinu pejskařit. Ale už jsme se na to dali a nemohla jsem udělat krok zpět. A tak jsem začala s naší čubinkou cvičit, bylo to pro mě nepředstavitelné. Ona byla tak strašně temperamentní, že jsem to kolikrát z brekem chtěla vzdát, ale pak to opět přešlo. No a nakonec z ní byla dospělá fena, která měla ohromnou chuť cvičit a milovala obrany. Složila 10 zkoušek (ZM,ZVV1,IPO 1,IPO 2,IPO 3,ZZO,ZPO1,SchHA/VPG,SchH1,ShH/VPG2),účastnili jsme se RTW CUPu, MR RTW a závodů v IPO 3 a v r.2007 jsme startovali na Mistrovství světa IPO3 RTW IFR v Německu. Dále se můžeme také pochlubit výstavním oceněním a to V1 CAC, a 2xrec.CAC. Arlet nás opustila 22.1.2016 ve svých krásných skoro 13 letech.

No a během roku 2003 jsem se rozhodla vzít si ještě jednoho Rotwajlera  .
Takže jsem si vybrala psa, který byl u nás od září r.2003:

2. „BEGON Z RÝCHORSKÝCH VRCHŮ“, jeho otec je FAX VON TENGEN a matka CHESS HOLUBÍ DŮM.
Jeho otec  Fax Von Tengen byl šampion, který se řadil mezi prvních 10 nejlepších plemeníků v Německu .Begon byl tentokrát umístěn v kotcích, byl to velice  houževnatý pes, klidné a vyrovnané povahy, který také rád cvičil a byl výborný v obraně. Celkově měl  8 složených zkoušek( SchHA,SchH/VPG2, IPO3,ZVV1,ZM).                              Uchovněn 8.4.2006. V obranářském závodě v kategorii IPO3 10.11.2007 v ZKO Louny obdržel krásné 3 místo.                                                                                  Zúčastnil se také závodů MČR RTW,RTW Cup,VZ RTW.
  Jeho výstavní ocenění V2-rec.CAC. Celkově měl 3 krytí.  Dne 3.5.2009 nám Egon odešel do psího nebe.

 Dále  jsme si vzali ještě jednu fenku od září roku 2005:

3.“APRIL BERIX“ její otec je FANTO vom  KüMMELSEE a matka GAMMA v. SCHWAIGER RATHAUS .                                                                                                                Děda  APRIL ze strany matky Troll vom Hause Anin se stal v r.2001 Mistrem světa ve výkonu RTW v Itálii. Byla to velice veselá a temperamentní fenka. Měla IPO V,2xZM. April nás opustila ve svých 10 letech.

Z vrhu E jsme si nechali psa Enza  a fenu Ezru, kteří byli uchovněni a působili v našem chovu.

Láska ,kterou Vám Rotwailer může dát ,za to stojí.!!!
Pokud se někdo rozhodnete jako ostatní chovatelé Rotwailerů pro toto plemeno, je nutné počítat s  tím, že je to velice věrný společník, který Vás bude doprovázet Vaším životem zhruba dalších 10-15 let.

 

 

 

 

Odkazy

Připojen

We have 88 guests and no members online